Kategoriler
Tanıtımlar Yaşam

Roma’da Mutlaka Görülmesi Gereken 21 Yer

Dünyada en çok turist alan yerin İtalya olduğunu biliyor muydunuz? Yurtdışı tur firmalarıyla, iş için, tek başına ya da grupça gidilsin hiç fark etmez, İtalya turları dünyanın en popüler destinasyonları arasında yer alıyor. Tarih, sanat ve lezzeti aynı anda bulabileceğiniz İtalya’nın en ünlü şehirleri ise Roma, Venedik, Floransa, Milano ve Napoli oluyor. Daha önce hiç yurt dışına çıkmadıysanız ya da Avrupa’da gezmediyseniz size İtalya’yı önerebilirim. Neden mi? Elbette birçok nedeni var. Sadece Roma ya da tek başına Venedik bile sizi bu dünyadan çok uzaklara götürebilir.

Roma'da Mutlaka Görülmesi Gereken 21 Yer

Roma Hakkında Her Şey

Unutulmaz bir Roma turu yapmak için geziye çıkmadan önce araştırmanız, öğrenmeniz gereken birçok şey var. Çünkü şehirdeki her yapının, her eserin tarihte çok önemli bir olaya etkisi, tanıklığı ya da hikayesi var. O yüzden Roma’da gezinti yapmaya çıkanların Avrupa’nın tarihini etkileyen bu güzel şehri tanımasında fayda var.

Roma'da Mutlaka Görülmesi Gereken 21 Yer

Eski ile yeninin iç içe geçtiği şehirde gezerken mola verdiğinizde yiyeceğiniz nefis İtalyan pizzaları ve makarnaları, daha önce sizi gerçek pizza yemediğiniz konusunda ikna edecek. Eğer bir yılbaşı ya da bayram dönemine denk gelirseniz değmeyin keyfinize gitsin. Şehir tam bir şenlik havasına bürünüyor ve size de bu şenliğin, eğlencenin, güzelliklerin tadını çıkarmak kalıyor.

Roma'da Mutlaka Görülmesi Gereken 21 Yer

Çok yazdık çizdik, çok anlattık peki Roma’da görmeden dönmemeniz gereken yerler neresi? Her birini tek tek yazıyoruz. Gezi defterinize mutlaka kaydedin ve Roma’ya gitmeden önce hepsinin tarihini, yapılışını, nerede olduğunu öğrenin. Bu bahar ve yaz döneminde bu yerleri görmeden yazı bitirmeyin!

Roma’nın en önemli 21 noktası:

 1. Kolezyum
 2. Panteon
 3. Trevi Çeşmesi
 4. Navona Meydanı
 5. Roma Forumu
 6. Aziz Petrus Bazilikası
 7. Spagna Meydanı
 8. Palatino Tepesi
 9. Borghese Galerisi
 10. Vatikan Müzeleri
 11. Sistina Şapeli
 12. Santa Maria Maggiore Bazilikası
 13. Villa Borghese Gardens
 14. Kutsal Melek Kalesi
 15. Capitol Tepesi
 16. Venedik Sarayı
 17. Aventine Tepesi
 18. Konstantin Takı
 19. Valentini Sarayı
 20. Dört Nehir Çeşmesi
 21. St. Paul Bazilikası

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

“Roma’da Mutlaka Görülmesi Gereken 21 Yer” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir