Kategoriler
Seyir Defteri

Teşekkürler! Hedef:10.000

Bundan bir kaç ay önce kurduğum daha sonra çeşitli nedenlerden dolayı çöken ama daha sonra yılmadan yeniden yapıp düzenlediğim sitem beş bininci ziyaretçi sınırını aştı. Kimi siteler için komik bir sayı olsa da bu rakam ben bu siteyi yaptığımda bu sayıya ulaşacağımı hiç düşünmemiştim. Sitemde hala bir takım sorunlar devam etmekte. Özellikle yorum yazdıktan sonra çıkan hatayı bir türlü düzeltemedim. Aynı sorunu ben siteye yazı eklerken de yaşıyorum. Yeri gelmişken burdan da belirteyim istedim. Yorum yazıldıktan sonra hatanın çıkması o yazının gitmediği anlamına gelmiyor. Yazı onaylanmak üzere kaydediliyor. Bu konuda içiniz rahat olsun. Aynı şey iletişim sayfası için de geçerli. Mesaj yazıp gönderdikten sonra hata ile karşılaşanlar bilsin ki o yazı bana geliyor. Şimdi hedef:10000 ziyaretçi. Sitem artık günlük 70-80 kişilik bir ziyaretçi sayısına ulaşmış durumda. Sitemi yakın bir zamanda daha iyi bir servera taşımayı düşünüyorum. Çünkü her an herşeyin olabileceği konusunda endişeliyim. Özellikle bunu daha önce yaşamış olmam bu endişeyi biraz daha arttırıyor. Büyük emeklerle yazdığım yazıların bir anda uçup gitmesin istiyorum yeniden. Her ne kadar gerekli yedekleri alsam da sil baştan yeniden bir şeyi yapmak kolay değil. Siteme gösterdiğiniz ilgiden dolayı yeniden teşekkür ederim. Hedefim olan 10.000 ziyaretçiye ulaştığımız o günleri görmek dileğiyle.

Not: Benim bu yorum yaptıktan sonra çıkan hatayı önlemeye yönelik yaptığım küçük bir yöntem var sizlerle onu paylaşmak istedim. Ben yazı yazarken ya da yorum yaparken, yorumun yada yazının gönderildiğini gösteren mesajın gelmesini beklemeden hemen başka sayfaya geçiyorum yada sayfayı F5 ile yeniliyorum. Böylece hatanın çıkmasını engellemiş oluyorum. Biraz zahmetli ama napalım hatayı bulup düzeltene kadar ben böyle idare edecem. Artık sizlerde bunu uygularsanız bu sinir bozucu hatayı görmemiş olursunuz.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir