Kategoriler
Sinema - TV

The Incredible Hulk

Marvel Comics’in ünlü karakteri Hulk’tan uyarlanan “The Incredible Hulk”, 13 Haziran 2008’de tüm dünya ile aynı anda Türkiye sinemalarında da gösterime sunuldu. İşlerimin yoğunluğundan daha izleme imkanı bulamadım ama en kısa zamanda (gösterimden kalkmadan) izlemeyi düşünüyorum. Özellikle oyuncu kadrosuyla ilk filmden çok daha iyi olduğunu düşündüğüm bu ikinci filmde, Edward Norton Hulk’a dönüşen bilimadamı Bruce Banner rolünde. Filmde sevgilisi Betty Ross rolünde ise güzel oyuncu Liv Tyler var. İlk filmi izlediğimde hayal kırıklığına uğramıştım. Oysa çocukken çizgi filmini ne büyük zevkle izlerdim. Ama sanıyorum bu film ilki gibi bir hüsran olmayacak benim için. Çünkü bu filmi sırf Edward Norton ve Liv Tyler için bile izleyebilirim. (:

Edward Norton’ın bu film için kamera karşısına geçtiğini duyduğumda aklıma hemen Dövüş Kulübü ve İlk Korku filmleri geldi. Çünkü iki filmde de Edward Norton kişilik bölünmeleri yaşayan kişileri canlandırıyordu. The Incredible Hulk filminde de Bruce Banner kişilik bölünmesi yaşamaktaydı. Anlaşılan Edward Norton’ı daha çok bu tür filmlerde izlemeye devam edeceğiz. Şahsen ben izlemeye hazırım.

Hazır Hulk’tan bahsetmişken sizlere birkaç güzel site göstermek isterim.
Birincisi fotoğrafınızı yükleyip kendinizi Hulk’a dönüştürebilirsiniz. Hazırladığınız animasyonu başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Hulkerizer ile kendinizi Hulk yapın.

Bir diğeri de seçtiğiniz bir siteyi bazı efektlerle kırıp dökübiliyorsunuz.
Siteye giriş için…

Filmin özellikle resmi sitesini ziyaret etmenizi ısrarla tavsiye ederim.
http://incrediblehulk.marvel.com/

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir