Yeni İçerik Yönetim Sistemi: sNews

sNews tamamen ücretsiz ve standart uyumlu bir İçerik Yönetim Sistemidir. PHP ve MySQL ile güçlendirilmiştir. sNews son derece hafif ve basit bir yapıya sahiptir. Kolay kurulur özelleştirilebilir basit bir arayüze sahiptir. sNews bir motor dosya ve ona özelleştirilebilir bir css ile index dosyasından oluşmaktadır. URL leri arama motoruna dost yapan htaccess dosyası bulunmakta bunun getirisi olarak sistem seoludur. Seçenekleri kullanarak kurumsal bir cms veya kişisel bir blog oluşturulabilir.

sNews başlangıç seviyesinden ileri düzey seviyelere kadar tüm kullanıcıları kapsamaktadır, kolay kullanıma sahiptir. sNews CMS standart boyutu (178kb) olarak bilinmektedir. Bu bir cms scripti için oldukça hafif ve hızlı konumda olduğunu kanıtlar. sNews CMS tema üretimi için php bilginizin en düşük seviyede olması yeterlidir. Acemi olarak nitelendirilen web tasarımcılar sNews CMS kullanarak css tasarımlarına admin paneli oluşturabilmektedirler. sNews kodlaması ileri düzey php bilen kullanıcılar tarafından da sevilmektedir, çünkü sNews CMS kodlaması oldukça temiz bir yapıya sahiptir.

Bir WordPress kadar popüler olmamasına karşın alanlarının farklı olduğunu belirtmekte fayda var. sNews bir blog scripti veya bir cms scripti olarak düşünülemez. sNews bütün bunların dışında hızı, hafifliği, kod temizliği, seo yapısı ile bir arama motoru dostu olarak görülmelidir. Seo aracı olarak kullanıldığında sNews’in oldukça faydalı olacağı inancındayım.

sNews Türkçe destek sitesi 2011 yılının sonlarında Chip Dergisinde editör seçimi olarak yer almış ve ayrıca PcNet dergisinde ayın sitesi seçilmiştir. sNews destek sitesi de kararlı adımlarını emin bir şekilde sürdürmektedir.

Türkçe destek sitesinde: eski sürümler, kurulum bilgileri, modifikasyonlar, tema arşivi, dil dosyaları ve güvenlik yamaları mevcuttur.

Resmi Türkçe Destek Sitesi: http://www.snewstr.com/

sNewstr Ekibine Başarılar Dilerim.

Bu bir advertorial içeriğidir.

Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir yanıt yazın