Kategoriler
Edebiyat

Yok Olacakken Var Olmak

İlk olarak Onu ilk okuldayken hediye edilen Aptal Hamdi adlı kitabı ile tanıdım. Okuduğum en güzel çocuk kitaplarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kitap halen ben de durur ve okumayı yeni öğrenen bir çok öğrenciye okuması için vermişimdir. Kimden mi bahsediyorum?  Bulamadınız mı biraz daha anlatayım o zaman. Yüzlerce sinema ve tiyatro oyunlarında, binlerce radyo ve TV skeçlerinde rol aldı. Bunların bir çoğunu kendisi yazdı ve yönetti. Kendi adında bir sanat merkezi ve tiyatro kurdu. Şu an profesyonel sanat hayatının 50. yılını kutlayan bu büyük ustayı sanırım bu kez tanıdınız.

Evet, bu büyük usta Müjdat Gezen. Yok Olacakken Var Olmak, 50. sanat yılını kutlayan büyük usta Müjdat Gezen’in felsefesidir. Ahmet Çağan ve Mehmet Çağan’ın yazdığı bu kitapta Müjdat Gezenle Düşünsel Bir Yolculuk yapıyoruz. Bu kitapla çıktığımız yolculukta Müjdat Gezen’in düşünceleri, duyguları, hikayeleri, fıkraları ve şiirleriyle farklı bir derinlik ve bakış açısı yakalayacak, onun gözünden kendinize ve yaşama bakacaksınız. Kitap Müjdat Gezen’in 50 yıllık sanat hayatının bir özeti durumunda. Çocukluk ve gençlik yıllarından kesitler sunan. Oynadığı film ve tiyatrolardan fotoğraflar, gazete kupürlerinin olduğu önemli bir çalışma olmuş.

Herkes senin yok olduğunu sandı. Biliyor musun o var olduğun andı…

Okuması çok zevkli bu güzel kitabı herkese tavsiye eder, okumasını isterim. Alfa yayıncılık tarafından çıkarılan kitap en son 5. baskısını yapmış durumda.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir