Kategoriler
Internet Dünyası Moda & Alışveriş

Bedava alışveriş ama nasıl?

İnternet’in en çok tercih edilen kullanım alanlarından biri de hiç kuşkusuz e-ticaret. İnternet üzerinden yapılan alışverişler ile hem kıymetli olan zamanımız hem de zar zor kazandığımız paramız bize kalıyor. Hele aradığımız bir ürünü piyasadan çok uygun fiyata bulduysak hiç vakit kaybetmeden alabiliyoruz. Grup alışveriş siteleri bu işi oldukça iyi yapıyorlar. Şimdiden o sitelerden bir çok ürün ve hizmet satın aldım. Peki öyle bir site olsa ki sitedeki ürünleri bedavaya alabilesiniz. Bu nasıl olabilir diye soranlara cevabım buyukdepo.com olacak.

Bir zamanlar sene sonlarında ücretli çalışan kişiler bir yıl boyunca topladıkları fişleri tek tek yazıp vergi iade zarflarına koyarak iş yerlerine teslim ederlerdi. Sonrasında da topladıkları fişin belli bir oranında vergi iade parası alırlardı. Şimdi bu uygulama kalktı artık aylık olarak ücretlere asgari geçim indirimi (AGİ) adında ücret ödenmekte. Bu yüzden de artık fiş toplanmaz oldu, alışveriş sonrasında fiş istenmez oldu. Bedava alışverişle bu fiş toplamanın ne ilgisi var diyorsanız şimdi konuya giriyorum.

Büyük Depo işte bu eskiden vergi iade zarflarında yapılan uygulamayı geri getirerek bir çeşit kazanç sistemi geliştirmiş durumda. Yapmamız gereken siteye üye olduktan sonra topladığımız fişleri tek tek detaylı bir şekilde sisteme girişini gerçekleştirmek. Sonrasında sitenin geliştirdiği depo lira adındaki puan sisteminden puanlar toplamak. Aylık 2500 tl ye kadar fiş girişi gerçekleştirilebiliyor. Topladığınız depo lira ile sitenin sanal mağazasından alışveriş yapabiliyorsunuz. İster depo liranın tamamın kullanarak isterseniz de üzerine para ekleyerek alışveriş yapma imkanınız var. Sitedeki çeşitli anketleri de doldurarak ta puan kazanmak mümkün olabiliyor.

Ben fiş girerek ve anketi cevaplayarak iki ay sonunda toplam 210 depo lira kazandım. Bir adedi 75 depo lira eden Defacto marka iki gömlek aldım 5 depo lira kargo ücreti ile 155 depo lira kullandım halen 55 depo lira duruyor. Gömleklerin de ayrıca güzel olduklarını da belirtirim.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir