Kategoriler
Yaşam

Evini Taşıyacak Olanlar İçin Elektrik İşlemlerini Tamamlamak  Enerjisa İle Çok Kolay!

Bir süredir yeni bir ev arayışı içindeydim. Sürekli olarak İnternet’ten ilanlara bakmak, emlak bürolarını dolaşmak oldukça yorucu bir işmiş anlamış oldum. Fakat gördüm ki bu işin sadece küçük bir kısmıymış. Çünkü nihayet evi buldum derken bu kez kredi başvuru süreci başladı. Hangi bankanın kredisi daha uygun, hangisi daha az masraf alıyor diye araştırdıktan sonra başvuruyu yaptım onaylandı o işte bitti çok şükür. Tapu işlemlerine falan hiç girmiyorum çünkü hiç bitmeyecek sanmıştım. Bundan sonra bir tek taşınma süreci kaldı diye düşünürken su, doğalgaz, elektrik abonelik işlemlerimi yapmam gerektiğini hatırladım.

Bu işlerle hiç uğraşmamış biri olarak nasıl yapacağım konusunda hiçbir fikrim yoktu. İlk olarak elektrik abonelik işlemlerimi tamamlamak için https://www.enerjisa.com sitesini girerek en yakın Enerjisa şubesini aramak istedim. Ancak siteye girer girmez gördüm ki Enerjisa hazırladığı arayüzü kolay ve anlaşılır bir siteyle her konuya çözüm getiren bir yenilik katmış. Sitede sunduğu hizmet ile beni bir anda bu sıkıcı işten kurtarmış oldu. En beğendiğim tarafı Enerjisa elektrik abonelik işlemleri için “evimi taşıyorum” şeklinde bir menü ile tam da benim bu işlemlerim için bir çözüm getirmiş. Bu menü altında 7 maddelik işlem listesi ile işleri çok kolaylaştırmış. Hangi belgelerin gerektiği tek tek anlaşılır bir şekilde yazılmış. Özellikle Müşteri hizmetleri merkezlerinde abonelik işlemlerinin daha hızlı gerçekleştirebilmek için online işlemlerden veya çağrı merkezinden randevu alınabiliyor olması beni çok memnun etti.

Altı Aşamada Randevu Hazır:

Hiç vakit kaybetmeden online randevu işlemlerine girerek; randevu sebebi ve oturduğum şehri belirttikten sonra, istediğim tarih ve saati seçip gerekli diğer bilgileri de girerek toplam altı aşamada son derece kolay bir şekilde randevuyu aldım.

Randevu gününde Enerjisa Müşteri Hizmetleri Merkezine gidip abonelik işlemimi hiç sıra beklemeden rahatça gerçekleştirdim. Elektrik abonelik işlemlerinin hiç bu kadar kolay olabileceğini düşünmemiştim. Enerjisa bu konuda günümüz teknolojisini doğru kullanan bir hizmet sunduğu için tebrik etmek istiyorum. Sıra diğer abonelik işlemlerimi yapmaya geldi. Umuyorum bu işlemleri de kısa sürede tamamlar ve yeni evime taşınırım.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir