Kategoriler
İnsan

Günlük Burç Yorumları ve Burçların Özellikleri

Geleceği görebilme düşüncesi beni çocukluğumdan beri çok heyecanlandırmıştır. Bu konuyla ilgili her film veya kitap benim özel ilgi alanlarım arasındadır. Aslında düşündüğümüzde geleceği görebilmek insanlık tarihi boyunca her zaman merak konusu olmuştur. Günümüzden binlerce yıl önce de insanlar geleceği görmek istemişler. Örneğin savaşlar, doğal felaketler gibi konularda neler olacağını öğrenmeye çalışmışlar. Bunun için de gökyüzüne bakmışlar. Gezegen ve yıldızların konumlarına bağlı olarak geleceğe dair fikirler edinmeye çalışmışlar. Astroloji dediğimiz bu çalışmalar günümüzde daha bir popüler olmuş durumda.

Astroloji günümüzün en ilgi çekici konularındandır. Neden böyle söylüyorum çünkü gazete, dergi, İnternet vb. hemen her yerde ne zaman burç yorumlarına rastlasak kendi veya sevdiklerimize ait günlük burç yorumları okuyoruz. Bir baba adayı olarak tahmini doğum tarihine göre oğlumun hangi burçtan olacağını araştırırken Elle’ in burç yorumları sayfasına rastladım. Elle’ de tüm burçlara ait yorumlar; günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak çok özenli bir şekilde hazırlanmış.

Günlük Burç Yorumları ve Burç Uyumu

Burçlara ait özellikler kısmına baktığımda ise o burçla ilgili en temel konuların yanı sıra özellikle anne, baba ve çocuk için o burca ait ayrıntılar da yer alıyordu. Yani tam aradığım konuydu. Belki ilginizi çeker diye bunların dışında; her burcun olumlu ve olumsuz yönleri ile anlaşabildiği ve anlaşamadığı burçlara ait burç uyum bilgileri de yer almakta. Başka hiçbir yerde rastlamadığım güvenilir ve doğru olduğunu düşündüğüm Elle’ in astroloji sayfasındaki burç yorumları, Astrolog Pınar Atmaca tarafından büyük bir titizlikle hazırlanmış.

Anlaşılan o ki oğlum terazi burcundan olacak ve tıpkı babası gibi estetik yanları güçlü, sanata meraklı biri olacak. Ben de yengeç burcu olarak şefkatli, korumacı, duyarlı bir baba olacakmışım. Gerçekte bir saniye sonrasını bile öğrenebilme imkanımız olmadığını bilsek de bu konudaki merakımız hiç bitmeyecek o kesin. Boşuna dememişler fala inanma falsız kalma diye…

 

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir