Kategoriler
Oyun

Watch Dogs 2 15 Kasımda “Hello World” Diyecek

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda bir çok yenilikler katar. Üretim, ulaşım, lojistik, zaman ve bunun gibi konularda bize oldukça fayda sağlar. Peki teknoloji yanlış kişilerin eline geçerse ve kötü yönde kullanılırsa neler olur? Albert Einstein “Teknolojik ilerleme patolojik bir suçlunun elinde balta gibidir” demiş. Neyse ki biz bu oyunda balta ile değil iyi ve yetenekli bir hacker olarak teknolojiyi kötü yönde kullanan tehlikeli ve güç delisi heriflere karşı mücadele ediyoruz.

Hikayenin konusu kısaca şöyle; San Francisco’da yaşayan Marcus Halloway  üstüne atılan suçtan dolayı kurban durumuna düşüyor. Şehirdeki suçları önlemek ve insanları güvende tutmak için kurulmuş olan ctOS 2.0 sistemini kötüye kullanan herifleri hem alt etmek hem de kendini temize çıkarmak için zorlu bir mücadele içine giriyor. Bu mücadelede çoğu kez kedi hackleme yeteneklerimizi kullanacağız gerekli durumlarda da silahlı mücadeleye gireceğiz.

Hacklemeye Hazır Olun!

İlk oyunda banka ATM’leri, cep telefonları, diz üstü bilgisayarlar, trafik ışıkları gibi cihazları ele geçirip kontrol edebiliyorduk. Bu sefer bir kaç yenilik eklenerek kendi aletlerimizi icat edebiliyoruz artık. Bir başka yenilik insansız hava araçlarını (Drone) da hackleyerek iyi emellerimize alet edebileceğiz. Görevleri ister silah kullanarak istersek silahsız sessiz bir şekil de sonlandırmak mümkün. Kısaca kötü herifleri nasıl bir ceza vereceğiniz size kalmış.

Watch Dogs 2

Oyunda yalnız takılan birisi olmayacağız. Görevleri bir partner ile de bitirebiliriz. İlk oyundan hatırlayacağınız Dedsec grubu ile de karşılaşacağız. Şehirde yer altında yaşayan diğer gruplarla da  işbirliği kurabileceğiz veya mücadele edeceğiz. Hikaye dışında yan görevlerde araba ve drone yarışmalarına katılabileceğiz.

Bu güzel oyun 15 Kasım tarihinde PC PS4 ve Xbox One konsolların da gün yüzüne çıkacak. Ayrıca Sony firması filmini yapacağını açıkladı.

Watch Dogs 2 için yayınlanan ilk fragman:

E3 2016 fuarında da oynanış videosunu izleyebilirsiniz.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir