Kategoriler
Sinema - TV

“Kabadayı” Şener Şen

kabadayiYeni sezonun en iddialı filmi ‘Kabadayı’ için Türk Sineması’nın gişe canavarları biraraya geldi. 90′larda ‘Eşkıya’ filmiyle 2 milyon 600 bin kişiyi sinemalara çeken yönetmen Yavuz Turgul, Filma – Cass’ın sahibi Mine-Ömer Vargı ve Şener Şen bir kez daha rekorlar kırmaya hazırlanıyor. ‘Hababam Sınıfı’ ve ‘Sınav’ gibi ‘hit’lerin yapımcısı, sekiz filmiyle 13 milyon kişiye ulaşan Fida Film’in sahibi Murat Akdilek de üçlüyle çalışacak. Kabadayı’nın senaryosunu Yavuz Turgul yazdı. Yönetmenliğini ise ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’la adını duyuran Ömer Vargı yapacak.

Şener Şen yaşlı kabadayı Ali Osman’ı, Kenan İmirzalıoğlu ise genç kabadayı Devran’ı canlandıracak. Farklı jenerasyondan iki kabadayının mücadelesini anlatan filmde İsmail Hacıoğlu Rasim Öztekin ve Aslı Tandoğan da rol alacak.

Son olarak “Gönül Yarası” adlı filmde izlediğimiz Şener Şen, üç yıl sonra sinemaya geri dönüyor. “Kabadayı” adlı film için kamera karşısına geçecek olan ünlü oyuncu, sevgilisi ve oğlunu geri alabilmek için her şeyi göze alan “Ali Osman” adlı kabadayıyı canlandırıyor. Filmin tanıtımı için önceki gün düzenlenen basın toplantısında konuşan Şener Şen, uzun süredir film çekmemesinin nedeni için “Kendimi saklamıyorum, iş yok. Sinema teknolojisinde çok büyük mesafe aldık. Ne var ki senaryo sorununu henüz çözemedik. Senaryo yoksa iş de yoktur” dedi. Yavuz Tuğrul’un senaryosunu yazdığı film, 2007 Aralıkta gösterime girecek.
Alıntıdır…

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir