Kabus yeniden başlıyor

Bundan yaklaşık iki sene önce yeniden düzünlenen görüntü ve ses özellikleriyle çıkan DVD’sini tanıttığım Elm Sokağı Kabusu tekrar gösterime girmeye hazırlanıyor. Bundan tam 25 yıl önce ilk kez tanıştığımız Freddy Krueger Elm Sokağına geri dönüyor. Tabi ilk akla gelen soru Freddy’yi kimin canlandıracağı. Bunun için de isim şimdiden belirlenmiş durumda: Jackie Earle Haley. Hatırlayamayanlar için hemen bir ufak ipucu vereyim. Geçen yıl gösterime giren Watchmen adlı filmi izleyenler hemen hatırlayacaklardır. O filmde Rorschach adlı karakteri canlandıran Jackie Earle Haley, önümüzdeki sene Freddy olarak karşımıza çıkacak.

freddy-kruegerjackie_earle_haley

Daha önce tam dokuz kez  Freddy olarak izlediğimiz Robert Englund bu kez yok. Freddy karakteriyle tam anlamıyla özdeşleşen ünlü aktör olmadan nasıl bir beğeni toplayacağını doğrusu merak ediyorum. Zamanında 65 milyon doların üzerinde gişe yapmış olan bu film umarım aynı başarıyı gösterir ve sinema tarihine geçecek güzel bir korku filmi izlemiş oluruz böylece.

Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir yanıt yazın