İçeriğe geç
Ana sayfa » Yeni eğitim öğretim yılına merhaba

Yeni eğitim öğretim yılına merhaba

Bu hafta okullar açıldı ve 2008-2009 eğitim öğretim yılı başladı. Okulların açılmasıyla konuşulan konuların başında trafik oldu. Trafiğe nasıl bir çözüm getireceğini bilemeyen belediyemiz üç gün otobüsleri bedava yaparak bu soruna el attı. Böylece önemli bir sorundan kurtulmuş olduk(!) Bu yazıyı yazmamdaki amaç trafikten söz edip canınızı sıkmak değil aksine bu eğtim ve öğretim yılına merhaba diyen öğrencilerimize yapabileceğiniz küçük bir yardım kampanyasından söz edeceğim. “Mektuplu Kırtasiye Yardımı Kampanyası” adındaki bu kampanya ile Edirne’den Ardahan’a yüzlerce okuldaki binlerce öğrenci arkadaşımıza kitap ve kırtasiye yardımında bulunabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken basit. Hemen kalkıp A4 kağıdı boyunda büyük bir zarf alıp içine: 1 kitap (öykü, Bilim Çocuk dergisi vb.), 1 defter, 2 kurşunkalem, 1 kalemtraş, 1 silgi, 1 cetvel, 1 kutu (6’lı) kuruboya, 1 lolipop şeker, 1 diş fırçası, 1 küçük boy diş macunu ile zarfı alacak olan öğrenci arkadaşımıza yazacağınız bir mektubu da koyarak buradaki bağlantıda verilen adrese 22 Eylül tarihine kadar göndermek. Bu arada belirteyim zarfa belirtilenlerin dışında birşey koymayın; çünkü diğer çocukları üzebilirsiniz!

Aktif.com un yaptığı bu kampanya ile paketler doğrudan öğrencilere teslim ediliyor ve teslim detaylarını Aktif.com dan takip edebiliyorsunuz. Kampanyaya hazır paketler ile katılmanız da mümkün. Fiyatı 5,50 ytl olan paketleri yine ilgili bağlantıda verilen hesap numaralarına yatırıp ardından gönderdiğiniz mektubu zarfın içine konulmasını isteyebiliyorsunuz.

Okulların açılmasıyla birlikte yaşanan heyecanlar aynı belki ama sorunlar aynı değil. Biri neden çantamda örümcek adam resmi yok derken diğeri çanta bulmakta zorlanıyor. Bir paket sigara fiyatına zorluklarla okuyan bir öğrenci için çok şey değiştirmek mümkün. Kendinize bir iyilik yapın ve bu kampanyaya katılın.

http://www.aktif.com/mkykebulten/index.html

https://www.aktif.com/mkyk/tr/index.asp

https://www.aktif.com/tr/

Join the conversation

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir