Çizgi Roman Klasikleri

Macbeth-kapakUzun zaman olmuştu çizgi roman okumayalı. Hafta sonları aldığım mizah dergileri de artık keyif vermiyordu. Bilindik süper kahramanların hikayeleri de sıkmaya başlamıştı ki tam da bu esnada NTV yayınları klasikleşmiş edebiyat eserlerinin çizgi roman uyarlamalarını yayımlamaya başladı. İlk olarak William Shakespeare‘in Macbeth adlı eseri piyasaya çıktı. Her hafta birer baskı yaparak önemli bir satış başarısı elde etti. Ardından Franz Kafka‘nın en önemli eserlerinden Dava çıktı. Üsletik daha piyasaya çıkmadan bir ilki gerçekleştirdi ve iki baskı birden dağıtıldı.

dava-kapakKafka’nın Dava kitabını yıllar önce okumuştum ve onun hayal gücüne hayran kalmıştım. Çünkü öncesinde de Dönüşüm adlı kitabını okumuştum. Olayların neden-sonuç ilişkisi üzerinde çok durmadan, sadece olayın gidişatıyla  okuyucuları etkisi altına alan bir yazar Kafka. Fakat kitaplarını bitirince insanın aklına hep şu soru geliyor tabi: Neden? Bu kez NTV yayınları sayesinde çizgi romanını okumak ayrı bir keyif verdi bana. Ama diğer kitap Macbeth’i daha önce hiç okumamıştım. Bu çizgi roman sayesinde artık okumuş oldum. Önümüzdeki aylarda çıkacak yeni çizgi romanlarla, daha önce okumadığım diğer dünya klasiklerini de okumuş olacağım.

Çizgi romandan bahsedipte çizerlerinden ve çizimlerinden habsetmemek olmaz. Önce ilk çıkan kitap Macbeth’ten başlayayım. Jon Havard‘ın çizimiyle son derece başarılı bir şekilde hazırlanmış kitap, renkli ve birinci sınıf baskı kalitesinde. Kitapta anlatılanları bir film izlermişcesine hiç soluk almadan okuyabiliyorsunuz.  Kitabın çevirisi Sevin Okyay‘ a ait. Sıradaki kitap olan Dava’nın çizeri ünlü Fransız ressam Chantal Montellier. Siyah-beyaz çizime yer verilen kitapta ressam, romanda geçen olayları ve romanın kahramanı Joseph K‘nın düşüncelerini çok etkileyici bir şekilde resmetmiş.

Kitabın piyasadaki fiyatı 10 TL. Ama Internet yoluyla NTV yayınlarından direk alınırsa 8,5 TL. Üstelik kargo da bedava. Çıkardığı kitap ve dergilerle NTV yayınlarını çok başarılı buluyorum. Her ay aldığım NTV Bilim ve çıkardığı diğer kitaplar son derece güzel. Üstelik Internet yoluyla sipariş verdiğim kitapları hem daha ucuza alıyorum. Hem de en geç iki gün içerisinde ücretsiz olarak adreseme ulaştırılıyor. Bu konuda tebrik ediyorum çalışanlarını.

NTV yayınlarından aldığım kitaplar:

Cahillikler Kitabı: John Lloyd – John Mitchinson

Kanıtı Olmayan Gerçekler: John Brockman

Mustafa: Can Dündar

Cahillikler Kitabı 2 – Hayvanlar Alemi: John Lloyd – John Mitchinson

Macbeth: William Shakespeare (Çizgi Roman)

Dava: Franz Kafka  (Çizgi Roman)

İlk sayısından beri aldığım NTV Bilim

Ntv Yayınlarının diğer kitaplarını görmek ve satın almak için…

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top