İçeriğe geç
Ana sayfa » Güneş Enerji Sistemlerinde Jel Akü Fiyatları

Güneş Enerji Sistemlerinde Jel Akü Fiyatları

Güneş enerji sistemleri güneşten almış olduğu ışınları elektrik enerjisine çevirerek evlerimizde ve hayatımızda kullandığımız elektriği sağlamaktadır. Uzun yıllardan beri kullanılan güneş enerji sistemleri yeni yeni ülkemizde kullanıma başlamış ve büyük bir ilgi görmüştür. Solar sistemlerde en önemli parçalardan biri aküdür. Güneş enerji sisteminde jel akü kullanılmaktadır. Jel aküler oldukça uzun ömürlü aküler olarak karşımıza çıkmaktadır. Güneş enerjisini depolamada ve bu depoladığı enerjiyi sabit tutmada diğer akülere göre daha dayanıklıdır. Jel aküler sorun çıkarma konusunda en düşük ihtimale sahip akü çeşididir. Bu da sizin bütçenize zarar değil yarar olarak geri dönmektedir. Tabi bu kadar özelliğe sahip olan jel aküler fiyatları konusunda diğer akülere göre daha yüksek olmaktadır. Jel akü üreten birçok firma yer aldığı için jel akü fiyatları da değişiklik göstermektedir. Jel aküler uzun süreli şarj sistemi ile de oldukça dayanıklılık göstermektedir. Jelli sistemlerde su ilavesi olmamaktadır. Solar sistemler farklı akımlar ile çalışma göstermektedir. Verimlilikleri de buna göre değişmektedir. Jel akü fiyatları özelliklerine göre de değişmektedir. Kullanacağınız solar sisteme göre akülerin araştırılması yapılmalıdır. Solar sistemler her alanda kullanılan enerji sistemidir.

Jel Aküler ve Diğer Aküler

Jel aküler kuru akülere oranla daha yüksek maliyetlerdedir. Tüm aküler farklı alanlarda kullanılmaktadır. Jel aküler daha fazla alanda kullanılması ve daha uzun ömürlü olmasından dolayı jel akü fiyatları farklılık göstermektedir. Jel aküler kullanım alanlarına göre değişik özelliklere sahiptir. Bu da fiyatlarında farklılığı ortaya koymaktadır. Araştırma yaparken birçok fiyata denk gelebilirsiniz. Yapmanız gereken alacağınız jel akünün volt değerine bakmanızdır. Sadece bununla da kalmayıp alacağınız firmanın size verdiği garantide oldukça önemlidir. Jel aküler sıvı akülere göre 4 ila 5 kat oranında daha fazla ömre sahip akülerdir. Jel aküler diğer akülere oranla daha fazla doğa dostu bir akü çeşididir. Bundan dolayı güneş enerji sistemlerinde de tercih edilen akü çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Jel Aküler ve Kullanım Alanları

Jel akülerin kullanım alanlarına bakıldığında oldukça geniş yelpazeye sahiptir. Teknelerde, karavanlarda, yenilenebilir enerji sistemlerinde, golf araçlarında, yer temizleme makinelerinde, telekomünikasyon sistemleri içinde, mobil dükkanlarda, tekerlekli sandalyelerde, transplaletlerde ve daha birçok alanda kullanımı olan akü çeşididir. Jel aküler kullanıldığı alanlara göre volt değerleri farklı olan akülerdir. Jel akü fiyatları da buna göre değişiklik göstermektedir. Jel akü alırken kullanacağınız volt değerine göre akü araştırmanız ve güvenilir firmalardan temin etmenizi öneririz.

Join the conversation

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir