Kategoriler
Seyahat

Yurt Dışı Uçuşları için Önemli Bilgiler

Uçak seyahatinin gündelik hayatımızda giderek yaygın olarak yapılır hale gelmesi ile birlikte, uygulanabilecek basit önlemlerin bilinmesi uçuş sırasında ya da uçuş sonrasında ortaya çıkabilecek problemlerin önlenmesi için gereklidir.

En Büyük Sorun Zaman Dilimi

Eğer gideceğimiz yer uzak bir yer ise ona göre yolculuğa çıkmadan yeterince dinlenmeliyiz. Özellikle uzak uçuşlarda bizi bekleyen en büyük sorun zaman dilimi farklılığından doğan sorun olacaktır. Zaman dilimi farklılığı bizim düzenimizi bozabilir. Gideceğimiz yerin saat dilimine göre önceden uykumuzu ve düzenimizi ayarlamalıyız. Batıya doğru seyahat ediyorsak varış yerine kadar uyanık halde kalmaya çalışılmalıdır. Uçak yolculuğundan birkaç gün önce gidilecek olan yerdeki saat dilimlerine göre uyku denemeleri yapılabilir. Doğu yönünde seyahat yapılacaksa, uçakta uyumaya çalışılmalıdır. Çünkü varılacak olan yerde o anda gecedir.

Varış esnasında eğer sabah olduysa, uyumamak bizim için daha iyi olacaktır. Uyuduğumuz takdirde büyük ihtimalle zaman dilimi karışıklığından dolayı, düzenimiz bozulacaktır. Gidilecek olan yere girmeden 1-2 gün önceden oranın saat dilimine göre uyku denemeleri yapmak bizim yararımıza olacaktır. Tabi eğer bu yolculuğumuz sonrasında gittiğimiz yerde çok kısa bir süre kalacaksak, kendi biyolojik saatimizi değiştirmemeliyiz.

Yurt Dışı Uçuşları için Önemli Bilgiler

Dış hat uçuşlarında yaşayabileceğimiz bu tarz sorunları hemen atlatabilmek için uyarıları dikkate almalıyız. Zaman dilimi problemi uzak yerlere yapılan yolculuklar için en zor olanıdır. Gittiğimiz yerin zamanına göre saatimizi ayarlamayı unutmamalıyız. Ucuz yurt dışı uçak biletlerinden faydalanarak , dış hat uçuşlarımızı gerçekleştirebiliriz. Yurt dışı uçuşları gerçekleştiren, tüm yurt içi hava yolu firmalarımız ve yurt dışı hava yolu firmalarını da inceleyerek en ucuz olan bileti bularak, promosyonlu biletlerden faydalanabiliriz. Yurt dışı uçuşlarında, yurt içine biletimizi biraz daha erken almalıyız. Çünkü yurt dışı uçuşları daha nadir yapıldığından dolayı, çabuk doluyor. Ve uçaklar ne kadar doluysa fiyat da bir o kadar artıyor. Eğer seyahatimizi yurt dışına yapacaksak bilet için elimizi çabuk tutmalıyız.

Bu bir advertorial içeriğidir.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir