Kategoriler
Mobil Dünyası Seyir Defteri

İlk mimim: “En dandik teknolojiler”

Nokia_5110Technorati’de siteme verilen son linkleri kontrol ediyordum. 8 olan link sayısı 12 ye çıkmıştı. Sırasıyla incelediğimde farkettim ki mimlenmişim. Altı aydan fazla bir zamandır günlük tutuyorum ve bu benim ilk mimimdi. Beni mimleyen ilk kişi de Fikirbozan oldu.

Orhan Toker’in başlattığı mim dalgasından bende nasiplenmiştim. Konu, aldıktan sonra büyük hüsrana uğradığımız dandik teknoloji aletleriydi. Teknoloji konusunda her ne kadar yeni çıkan ürünleri çok yakından takip etsemde, yeni çıkmış bir ürünü hemen alıp kullanmak konusunda hep yavaş kalmışımdır. Öncelikle birinci neden fiyatıdır. İkinci neden, o ürünü kullanan kişilerin sayıca az olmaları ve ürün hakkında fazlasıyla bigi sahibi olunmaması. Bu yüzden çoğu kez yeni bir ürün çıkar aradan aylar geçer ben bu süre zarfında bu ürün hakkında yazılmış yorumları okurum. Bu arada fiyatı neredeyse yarı yarıya azalmıştır. Sonunda kafama yattıysa işte ben o zaman o ürünü alırım.

Bu yüzden çevremde çoğu kişi uzun yıllar kullandığım Nokia 5110 marka telefondan ne zaman kurtulacağımı sorup durdu. E sonuçta ben değişikliği çok sevmeyen biriyim. Hele konu teknoloji olunca bir şey bozulana kadar kullanmayı isterim. Uzun lafın kısası bu zamana kadar kullandığım dandik bir teknoloji olmadı. Modası geçmiş ama ihtiyacımı gören her ürün benim için hiç bilmediğim yeni bir üründen daha değerlidir. Tabi zamanla eskimiş artık kullanılmaz hale gelen ama atmaya kıyamadığım ürünleri saymazsak.

Buradan ben de bu başlığı Blogcubloguna göndereyim ve yazımı burada bitireyim. Gelsin sıradaki mimler (:

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir